Kanaviçe örnekleri -4

21.01.2014
yazar - Goblenci -

kanaviçe kitabı, etamin kitabı

Kanaviçe örnekleri ile dolu kitap serisinin dördüncü kitabı

Değişik alanlarda kullanabileceğiniz geometrik desenlerden çiçekli motiflere kadar çok çeşitli bordür modellerini bir arada bulabileceğiniz yeni bir kitap. Bu bordür desenlerini; masa örtüsü, havlu, yastık gibi objeleri süslemek için kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak seçtiğiniz bordürlerin bir arada işlendiği bir size özgü orijinal bir tablo yapmaya ne dersiniz? Özellikle canlı renklerle kombine edilmiş geometrik desenlere ilgi duyuyorsanız, kanaviçe, etamin modelleri arşivinizde muhakkak bulunması gereken bir kitap.
Tüm bu desenlerle evinizdeki tekstil objelerini renklendirebilir ve istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Bu modelleri işleyebileceğiniz bordür/bant kumaşlarını Goblen etamin kumaşı kategorimizde bulabilirsiniz.

Kolay Kanaviçe, Kanaviçe ve Etamin modelleri kitabı - 4

Etamin kitleri Royal Paris

11.01.2014
yazar - Goblenci -

Royal Paris etamin kitleri ve daha neler neler bekliyor bizi 2014'te...

etamin kanaviçe kitleri
Royal Paris Etamin Kitleri

Merhaba! Uzun bir aradan sonra hem web sitemiz www.goblenci.com üzerinden tekrar başladığımız haberlerimiz hem de blog yazılarımızla yeniden sizlerleyiz. Öncelikle, henüz başında olduğumuz 2014 senesinin, hepinize mutluluklar getirmesini dileriz...

Bu sene sitemizde Royal Paris çerçeveli etamin kitlerinin yanı sıra, beğeneceğinizi umduğumuz pek çok yeni ürünle karşınızda olacağız. Bunların bir kısmını sitemizde yayınlamaya başladık bile. Anchor marka muline iplikler, Royal Paris markalı yeni baskılı goblen modelleri bunların çok küçük bir kısmı. Ancak, şimdiden daha fazla bilgi verip de sürprizi bozmayalım.

Royal Paris çerçeveli etamin kitleri hakkında bilgi:

royal paris etamin paketi
Royal Paris Etamin Kitleri

Örneklerini görmekte olduğunuz etamin kitlerinin bize göre en güzel yanlarından biri, boyutlarına rağmen çok iyi hazırlanmış şemalara sahip oldukları için çok gerçekçi görünmeleri.

Bu kitler, modelleriyle uyumlu renkli çerçeve/kasnakları da içinde barındırıyor böylece işlemeniz biter bitmez eserinizi asarak sergilemeye başlayabiliyorsunuz.

Bu kitlerin diğer mini etamin kitlerinden farklı olarak bir avantajı da içinde kullanılan ipliklerin kodlarının yazılı olması. Bu sayede ipliklerinizden bir ya da bir kaçını kaybetmeniz halinde bile işlemeniz yarım kalmaz, yeniden aynı iplikten tedarik edebilirsiniz.

royal paris kanaviçe kitleri
Royal Paris Etamin Kitleri

Dilerseniz yazının devamında beraberce daha fazla örnek görelim ve etamin kitlerinin içinde neler olduğunu detaylıca inceleyelim:

Kanaviçe motif kitabı

29.06.2013
yazar - Goblenci -
kanaviçe motif kitabı

Kanaviçe motif kitabı sitemize yeni eklenenler arasında.

Büyük ebatlı tablo yerine, daha küçük ebatlı, kısa sürede işleyip tamamlayabileceğiniz modellerden oluşuyor. Bu kanaviçe modellerini dekoratif olarak nerelerde kullanabileceğinize ilişkin detaylar yazımızın devamında yer alıyor.

Bebek ve çocuk odalarında kullanabileceğiniz veya doğum yapmış yakınlarınıza hediye edebileceğiniz;

Bebek giysileri, sevimli bordürler, bebek arabaları ile oyuncaklardan oluşan desenlerin yanında, özel günler için işleyebileceğiniz bir motif serisi de yer almaktadır.

Kitapta ayrıca, dikiş, örgü ve patchwork gibi elişleri ile ilgili motifleri de bulabilirsiniz.

Yazar kitapta bulunan 400 kanaviçe modelini,

Kanaviçe dergisi 29. sayı

24.04.2013
yazar - Goblenci -

Maria Diaz’dan birbirinden lezzetli pasta ve kekler;
Lesley Teare’den siyah goblen yastık, oyuncak bebek evi, kuşlu tablo;
Irmtraud Fritsche’den tropik balıklar ve ahududulu masa örtüsü;
Carol Thornton’dan bahçeye açılan  pencereli bir manzara,
Patricia Shea’den yuvarlak renk çarkından goblen yastık ve patchworklü minik motiflerden oluşan masa örtüsü ve yastıklar,
Patchwork temalı kalpli goblen yastık,
ve son olarak Kanaviçe’nin 4. sayısında yayınlamış olan Muhammed Hat Yazısı kanaviçe-etamin pano

Kanaviçe Dergisi 29. sayıda (TÜKENDİ!)

Kanaviçe dergileri (diğer)

Ayrıca, ünlü tasarımcı Maria Diaz’ın şimdiden çok popüler olmuş kanaviçe motif serisi kitaplarına bir yenisi daha eklendi:

Kanaviçe Motif Serisi 6: Mutfak

Serinin diğer kitapları gibi birçok motiften oluşan bu modelleri dilediğiniz yerde, dilediğiniz şekilde işleyebilir, motif kütüphanenize yeni şemalar ekleyebilirsiniz.

Dmc ürünleri - Goblenci

04.03.2012
yazar - Goblenci -

Açıldığı günden bu yana; geleneksel kanaviçe ve etamin işlemelerimizin, yurtdışında yaygın olarak bilinen "Goblen" sanatıyla ilişkilendirilerek daha yaygın hale getirilmesi üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar,
gün geçtikçe internet üzerinde daha da fazla yerini bulmaya başladı.

Bu çalışmaların en önemlisi goblen çeşitlerinin "Baskılı" ve "Şemalı" olarak sınıflandırılmasıydı. Bu sınıflandırmayı yaptığımız tarihte, goblenin nasıl işlenebileceğine dair, internet üzerinde çok fazla bilgi bulmak mümkün değildi.Bugün gezmiş olduğunuz site ve forumlarda, izinli veya izinsiz olarak Goblenci'den alıntılanmış, birçok sayfa, işleme kılavuzu/rehberi ve yüzlerce model resmi görebilirsiniz.

Bu çabalarımız ve çalışmalarımız sonrasında uzun süredir birlikte çalıştığımız Dmc-Türkiye ekibinin de, bizim hazırlamış olduğumuz işleme kılavuzunu kullanıyor olduğunu görmek, bizleri hem sevindirdi, hem de sizlerin de destek ve yönlendirmeleri ile çabalarımızın belirli bir noktaya ulaşmış olması nedeniyle gurur duyduk.

Dmc ürünleri

Büyük halini görüntülemek için resim üzerine tıklayınız.

Bu vesileyle, görüşleri ile bizlere destek ve yön veren bütün üye ve ziyaretçilerimize şükranlarımızı sunarız.
Saygılarımızla,
Goblenci

Yorumlar

Mesaj yok

Yeni yorum/mesaj