Yükleniyor...

Goblenci haberleri

Ekleme tarihi: 18/04/2016 Goblenci sosyal medya kampanyası

Merhaba;

Son işlemiş olduğunuz kanaviçe pano, broş, şemalı goblen, baskılı goblen, muline iplikle yapılmış bileklik veya kitap ayracını fotoğraflayın, %10 indirim kazanın!!!

Geçtiğimiz haftadan başlayarak; siparişleriniz ile birlikte ücretsiz olarak gönderilmeye başlayan dönüşüm kodları broşürü ile ilgili instagram'da bir kampanya düzenledik.

İşlemiş olduğunuz ürünleri broşür ile birlikte fotoğraflayıp #Goblenci, #Ariadnaiplik etiketleri ile instagram hesabınızda paylaşarak, bir sonraki siparişinizde %10 indirim 

kazanabilirsiniz. Instagram'da bizi (@etamin.kanavice) hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın tarihte sipariş vermemiş olan üyelerimiz de kampanyamızdan yararlanabilmek için, www.goblenci.com/ariadnaiplik.jpg linkinden kampanya görselini kaydedip;

- renkli yazıcı çıktısı alarak

- fotoğraf uygulamaları kullanıp

işlemiş oldukları ürünle aynı kare içinde yer alacak şekilde görüntüleyerek, kampanyamıza katılabilirler.

 

muline iplik, kanaviçe iplik


Katılma koşulları ve açıklamalar:

- Paylaşımlar 15 Nisan - 15 Mayıs tarihleri arasında instagram'da yapılacaktır. Katılım görseli ve üye adınızı Dm'den iletebilirsiniz.
- Birden fazla görsel ile katılabilir, kampanya sonuna kadar tüm alışverişlerinizi indirimli olarak yapabilirsiniz.
- Broşürü olmayan üyelerimiz www.goblenci.com/ariadnaiplik.jpg linkinden katılım görselini indirerek fotoğraflarını düzenleyebilirler.
- Dilediğiniz bir işleme olabilir (pano, broş, şemalı/baskılı goblen, çeşitli bileklikler, kitap ayracı vs.)
- Herhangi bir marka muline ile olabilir. Paylaşacağınız görselde yer alan herhangi bir ürünün Goblenci'den temin edilmiş olması yeterlidir.
- İndiriminiz 31 Mayıs'a kadar yapacağınız Ariadna muline iplik alımlarında (çile) geçerlidir. Set ve renk paletleri dahil değildir.

Kampanya harici olarak Ariadna, Anchor, Dmc markalarının dönüşüm kodlarına ihtiyaç duyuyor iseniz, aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz.
Şemanız hangi markanın kodları ile verilmiş olursa olsun, dönüşüm tabloları yardımıyla, dilediğiniz markanın iplikleri ile işleme yapabilirsiniz.

Anchor-Ariadna

Saygılarımızla,
www.goblenci.com 

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 04/02/2016 Sosyal Medya ve Goblenci 2016

Merhaba;

Uzun süredir sosyal medya üzerinden içerik paylaşımında bulunduğumuz için, sitemize yeni haber girişi yapamadık.

Takdir edersiniz ki, sosyal medya üzerinden sizlere daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşabilmekteyiz. Ancak daha kalıcı olması nedeniyle, orta vadede tekrar site üzerinden sitemizdeki gelişmeleri ve ürün/bilgi paylaşımlarını arttırmayı planlıyoruz. Elbette bu planlarımızın ne kadarını gerçekleştirebileceğimizi zaman gösterecek :)

Bu planlar doğrultusunda; sosyal medya hesaplarımız üzerinden aldığımız sorulara kısaca da olsa yanıt verebilmek amacıyla,

Kumaş Rehberi hazırladık.

Kumaş türleri, aida -evenweave nedir?, "count" ne demektir?, ince-kalın etamin, mulinenin kaç katı? gibi temel soruları cevapladığımız rehberimizin kumaş alışverişlerinizde yardımcı olacağını umuyoruz. Sizlerin de önerileri doğrultusunda bu içeriği genişletebiliriz.

Bir süre daha ağırlıklı olarak sosyal medya üzerinden paylaşımlarımız devam edeceğimiz için, aşağıda yer alan sosyal medya site ve uygulamalarından bizleri takibe almayı unutmayın!!!

Saygılarımızla,

Facebook: www.facebook.com/Goblenci
Instagram: www.instagram.com/etamin.kanavice
Twitter: www.twitter.com/goblencicom
Pinterest: www.pinterest.com/goblenci
Tumblr: goblenci.tumblr.com

 

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 05/07/2015 El Nakışı Rehberi

Kanaviçe projelerinizi, ilave basit nakış teknikler ile süslemeye ne dersiniz?

Fotoğraflı anlatımlar ile 80 sayfa başucu el nakışı teknikleri kitabı/dergisi

Stoklarımıza bugün eklediğimiz El nakışı teknikleri rehberi-1 Anchor Yumak 113  ile çeşitli kanaviçe projelerinizde süsleme amaçlı kullanabileceğiniz basit nakış tekniklerini fotoğraflı anlatımlar ile öğrenebilir, dilerseniz kanaviçe haricinde sadece bu tekniklerden oluşan tasarımlar yapabilirsiniz.

 

"Sayarak yapılan nakış teknikleri"nden aşağıda sıralamış olduklarımız; kitap kalitesinde yayınlanmış tam 80 sayfalık bir dergide bir araya geliyor.
 
"Kitabın/Derginin hazırlanışındaki çıkış noktası, kolay uygulanabilir klasik nakış tekniklerini değişen moda çizgisinde değişik ürünlere uygulanabilir şekilde sunmaktır.
Bu amaçla, sayarak yapılan nakış teknikleriyle değişik desenler oluşturulmuş ve farklı kullanım alanlarında çalışmalar hazırlanmıştır."

Ürünü bu linkten sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz: El nakışı rehberi kitabı/dergisi
 
Ajurda kenar işleme teknikleri, Kesme ajur, Çekme ajur, Çekme ajur köşe çalışması, Ajurda düğüm yapılışı

Atan kumaşlarda iplik çekerken yapılacak işlemler
Ajurda sarmanın yapılışı ve değişik sarma şekilleri
Basit antika yapılışı
Basit antika ile yapılan ajurlar
Ciğerdeldi

Oyulgama
Gözeme
Makine dikişi
Kaydırmalı ikili makine dikişi
Düz karşılıklı makine dikişi
Verev karşılıklı makine dikişi

Zikzak
Düz zikzak
V atış (iğnesi)
Taç iğnesi

Çengel iğne
Çengel iğne yaprak çalışması
Zincir iğnesi
Papatya iğnesi
Battaniye iğnesi
Sık battaniye iğnesi (Rişliyö)
Hesap işi antikası

Kanava
Çift kanava
Gölge işi
Hiristo teyeli
Tohum işi
Rokoko
Pekin iğnesi
Sarma
Susma çalışmaları
Hasır iğne
Civan kaşı
Mürver
Muşabak
 
el nakışı rehberi, el nakışı teknikleri

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 03/06/2015 İSMEK SERGİ - 2015
18. GENEL SERGİMİZ AÇILIYOR

18. GENEL SERGİMİZ AÇILIYORİSMEK’in bu yıl 18.’sini düzenleyeceği genel sergi açılıyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan sergi, 5 Haziran 2015 tarihinde ziyaretçileriyle buluşacak. 14 Haziran’a kadar açık kalacak sergi, ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

02.06.2015

Her yıl âdeta bir görsel şölen havasında geçen İSMEK Genel Sergisi’nin 18.’si, 5-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kurulduğu 1996 yılından bugüne kadar 2 milyonu aşkın İstanbulluya ücretsiz eğitim hizmeti veren İSMEK, bir yılın birikimini İstanbullularla, bu sergide buluşturucak.  2014-2015 eğitim döneminde 235 kurs merkezinde, 348 branşta yaklaşık 230 bin kişiye eğitim veren İSMEK, düzenlediği bu organizasyonla, öğrencilerinin el emeklerini sergileyerek bu yıl da İstanbullulara âdeta bir görsel şölen yaşatmayı amaçlıyor.

Dopdolu Bir Sergi İstanbulluları Bekliyor

El sanatları anlamında ‘dünyanın en büyüğü’ olarak nitelendirilen İSMEK Genel Sergi ve Festivali’nin 18.’si, geleneksel Türk-İslam sanatlarından resme, giyimden bilişime, seramik ve camdan kuyumculuğa kadar  pek çok alanda üretilen binlerce öğrenci çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Sergi için kurulan tüm branşlara ait stantlarda, İSMEK öğrencilerinin bir yıl boyunca öğrendikleri sayesinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünler, İstanbul halkının beğenisine sunulacak. İSMEK’liler, sergide el emeği çalışmalarının satışından gelir elde etme fırsatı da bulabilecek. İSMEK’te verilen eğitimlerin canlı performansla tanıtımı, her yıl olduğu gibi bu yıl da branş stantlarına kurulan atölyelerde gerçekleştirilecek.

Sergi 10 Gün Boyunca Gezilebilecek

Her yıl İstanbulluların yoğun ilgisiyle karşılaşan İSMEK Genel Sergisi, her yıl hayranlık uyandıran el emeği ürünlerin yanı sıra etkinlikleri ile de ilgi çekiyor. Önceki sergilerde olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerin pek çok konuda bilgi sahibi olması için sergi alanında düzenlenecek seminer, söyleşi v.b etkinlikler, serginin dikkat çeken unsurlarından biri olacak. Düzenlenecek konserler de serginin bir başka ilgi çeken etkinlikleri arasında yer alıyor. Açılışı 5 Haziran’da yapılacak olan İSMEK 18. Genel Sergi ve Festivali, 14 Haziran gününü kadar, her gün 10:00 ile 19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 

 

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 04/05/2015 İpliğin sanat halleri - Gülden Akkan
Kanaviçe, etamin, goblen sergi haberi

Çeşit çeşit boya tüpleri, farklı kalınlıklarda fırçalar ve bir tuval olmadan resim yapılabilir mi?
Bu soruya gergefe nakış işler gibi, iğne iplikle kumaşa resim yapan Gülden Akkan’ın cevabı “Evet”

Resim sanatına iğne ipliği kullanarak yeni bir yorum getiren Gülden Akkan, 1945 İstanbul doğumlu.
İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi mezunu olan Akkan, hayatı boyunca resme ilgi duydu. Yıllar içinde tutkuya dönüşen bu ilgisini el becerisiyle buluşturdu ve kendine özgü bir stil geliştirdi. Ünlü ressamların resimlerinden yola çıkarak, bu resimleri iğne iplikle kumaşın üzerinde yeniden yorumladı. Bir tablo nasıl yapılıyorsa, Akkan da iğneyi fırça gibi, iplikleri de boya gibi kullandı. İpliği sanatla buluşturan Akkan, 2 yıl aradan sonra 15. Kez İstanbullular ile tekrar buluşmak üzere gün sayıyor.
 
Sanatçı ayrıca, bugüne kadar açtığı tüm sergilerinde olduğu gibi, bu yeni sergisinde de sanatseverleri yine hoş sürprizlerle buluşturmaya hazırlanıyor.
 
Bu sefer diğer sergilerinden daha farkjlı bir konseptte olacak olan sergisi, Kadıköy’ün en yeni ve en güzel sanat cafesi olan Page Cafe&Gallery’nin harika ortamında kahve eşliğinde görülebilecek.
 
Sergi tarihi: 2 Mayıs – 12 Haziran 2015
 
Adres:
Page Cafe&Gallery
Caferağa Mah. Moda Cad. No:121/1A Kadıköy
0 216 5501124
 
 
goblen sergisi

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 06/04/2015 Kanaviçe programı Filiz Türkocağı
Kanaviçe üzerine nadir olarak yapılan programlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde TRT'de yayınlandı.
Programın konuğu "bizden" modeller üreten ve kanaviçeseverlerin yakından tanıdığı ve takip ettiği bir isim Filiz Türkocağı.
 
Kanaviçe modellerinin daha çok yurtdışında tasarlanması nedeniyle, 
"bizden" modeller üretme isteği ile yola çıktığını belirten Filiz Türkocağı ile yapılan program sayesinde kendisini daha yakından tanıyabilirsiniz.
 
Geçtiğimiz yıllarda Coats-Anchor grubu yayınlarından Anchor Yumak dergisi ile birlikte ortak çalışma gerçekleştirerek, tasarlamış olduğu kanaviçe ve etamin modellerinin bizlere ulaşmasını sağladığı için hem kendilerine hem de Anchor Yumak ekibine buradan bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.
 
Anchor Yumak Filiz Türkocağı Özel Kanaviçe dergileri 'ne sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
Dilerseniz modellerden bazılarını tüm malzemeleri ile birlikte kit olarak da tedarik edebilirsiniz.

Anchor Yumak 104-105 kanaviçe dergileri kitleri
 
İyi seyirler, keyifli işlemeler dileriz.
 
www.goblenci.com
 

 

 

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 05/04/2015 Kanaviçe - ücretsiz şema

Kanaviçe ve etamin ile ilgili paylaşımlarımıza, son dönemde sosyal medyada daha aktif olarak yer aldığımız için bir süredir ara vermiştik. Daha doğrusu bu paylaşımları sadece sosyal medyada yapmaktaydık.

Bugün daha önce yapmış olduğumuz paylaşımlara göz atarken, kendimizin bile bunları bulmakta zorlandığını görünce, en azından zaman zaman bazı gönderileri tekrar paylaşmakta ve bunu mümkün olduğu kadar çok kanaldan yapmanın iyi olabileceğini düşündük.

Bu doğrultuda yayınladığımız ücretsiz kanaviçe ve etamin şablonlarına sitemizde de yer vermek iyi olacak.

Aşağıda bir örneğini görebileceğiniz kanaviçe şablon paylaşımları bundan sonra zaman zaman sitemizde de yer alacak. Daha hızlı paylaşıma imkan vermesi nedeniyle sosyal medya hesaplarımızı da takip etmeyi unutmayınız.

Sosyal medya hesaplarımızı görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Goblenci sosyal medya hesapları

 

kanaviçe şema ariadna muline

Şemanın büyük halini görüntülemek için üzerine tıklayınız.

İşlemek için gerekli muline iplikleri bu linke tıklayarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

Keyifli işlemeler, iyi pazarlar...

www.goblenci.com

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 15/03/2015 En düşük fiyat garantisi!

Şemalı goblen markası Luca-S goblenlerde EN DÜŞÜK FİYAT GARANTİSİ kapsamında;

İnternet üzerinde; sitemizde verilen fiyattan daha düşük fiyata rastlarsanız, site ve ürün adı ile birlikte bizlerle iletişime geçin, yapılacak kontrol sonrası ürününüzü

görmüş olduğunuz en düşük fiyattan tarafınıza temin edelim...

Saygılarımızla,

Goblen tablo'da en iyi adres!!!

www.goblenci.com

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 14/12/2014 Ariadna iplik hakkında
     
    Kanaviçe, etamin, goblen konusunda en kapsamlı site olan Goblenci’yi yakından takip eden üyelerimiz, Ağustos sonunda yaşatmak zorunda kaldığımız kısa hizmet kesintisini hatırlayacaklardır.Bu kısa ayrılık; her ne kadar yaz aylarında olmamız nedeniyle tatile çıkmış olabileceğimizi düşündürse de, o dönemde yeni sezon için hazırlıklarımız devam etmekteydi.

Görüşmelerimiz devam etmekte olduğu için bunu o zaman duyurma şansımız yoktu, ancak bugün detaylarını verebiliriz.


muline iplik ariadna
 

Bayisi olduğumuz diğer iplik markalarının fiyatlarının yükselmesi nedeniyle, ki muhtemelen 2015 Ocak ayında bu fiyatlar yine artacaktır, üyelerimiz için bir süredir kaliteden ödün vermeden, daha hesaplı fiyata temin edilebilecek muline iplik arayışımız devam etmekteydi.

Bu çalışmalarımızı tamamlayarak,  Avrupa’nın bilinen markalarından ARİADNA İPLİK Türkiye Temsilciliği anlaşmasını geçtiğimiz aylarda imzalamış bulunmaktayız.muline iplik


Yeni yılın ilk aylarından ayından itibaren bayilik çalışmalarına ağırlık vererek,  ağırlıklı olarak el sanatları ve hobi ürünlerinin satışa sunulduğu bayiler aracılığıyla sizlere ulaşmayı umuyoruz.

Ariadna ipliği tercih etmemiz ile ilgili nedenlere kısa süre sonra haber içeriğimizden erişebilirsiniz.

Sosyal medya çalışmalarımız başlatılmış olup; 
Ariadna Türkiye Facebook sayfamıza www.facebook.com/AriadnaTurkiye linkinden ulaşabilirsiniz.

Çalışmalarımızı takip eden ve bizlerle işbirliği yapmayı arzu eden hobi mağazası, tuhafiye, el sanatları kursları yöneticileri; bilgi almak üzere iletişim veya bayilik başvuru sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek ürünlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirler.
 
Saygılarımızla,

Goblenci - Ariadna Türkiye

Yorumlar!

Ekleme tarihi: 28/11/2014 Ücretsiz kanaviçe şemaları

Ücretsiz kanaviçe şemaları, ücretsiz kanaviçe modelleri

 

Yorumlar!

(