Anchor Yumak Sayı 104

5.00 TL
AC104
7 adet
+
İstek listesine ekle

Filiz Türkocağı Kanaviçe Özel Sayısı

Bu sayımızda uzun yıllardır Anchor ve Domino ipliklerimizi büyük bir emekle birbirinden renkli, yenilikçi tasarımlara dönüştüren Filiz Türkocağı'nın eserlerine yer veriyoruz.

Filiz Türkocağı, kelimenin tam anlamıyla kanaviçeyi aşkla işliyor. Çalışmaları ile 2011 yılında "Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı" olarak onurlandırılan Filiz Hanım, kanaviçe işlemeleriyle bu ünvana layık görülen ilk el sanatçımız.

Filiz Türkocağı'nın yayınlarını takip eden, yeni tasarımlarını heyecanla bekleyen nakış severler için Filiz Hanım birbirinden güzel eserler hazırladı, biz de sizler için bu eserleri temalarına göre gruplayarak iki ciltten oluşan bir seri hazırladık. Bu serinin ikinci bölümünde Filiz Türkocağı'nın sergisinde de yer alan etkileyici çinileri, rengarenk tabloları ve Filiz Hanım'ın iç dünyasını yansıttığı birbirinden farklı ürünleri bulacaksınız.

Serinin ilk yayını olan bu sayıda ise Filiz Türkocağı'nın evlerinizi renklendirecek, baktıkça size keyif verecek sevimli, neşeli ve kolay uygulanabilen motiflere sahip tasarımları ağırlıklı olarak yer alıyor.

Bu ürünler arasında yepyeni alanlarda çalışılmış, sizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz farklı temalarda tasarımlar da bulunuyor.

Filiz Türkocağı'nın danteli kanaviçe ile birleştirerek oluşturduğu zarif ürünler, işledikten sonra zeminini kabartarak farklı bir alana yerleştirdiği hacimli nakışlar, üç boyutlu kanaviçe tasarımları, iyi dileklerimizi yansıtan "niyet" çalışmaları, sevdiklerimizi korumaya yönelik "nazar değmesin" işlemeleri, küçük eşyalarda bile çarpıcı olabilen minyatür akışlar, Yunus Emre, Nasrettin Hoca gibi toplumumuzu yansıtan kişiler ve en önemlisi, Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk'ün Büyük Taarruz sabahı Kocatepe'de çekilen, hassasiyetle kanaviçeye aktardığı fotoğrafı...

Hepsi çok yoğun bir emek ve defalarca üzerinde çalışılarak oluşturulmuş, esin verici, değerli eserler.

Anchor ekibi olarak ülkemizde yetişen bir sanatçımızın, toplumumuzu ve yaşantımızı yansıtan, el sanatlarını üst seviyeye taşıyan eserlerini sunmaktan onur duyuyoruz. Özel olarak da dostluğu ve müthiş enerjisi ile her zaman ekibimizin yanında olduğu, herhangi bir fikri her durumda yaratıcı eserlere dönüştürerek işimize ve ipliklerimize değer kattığı ve bizlere öğrettikleri için çok teşekkür ediyoruz.

kanaviçe arşivi  Bu derginin kanaviçe arşiviniz arasında muhakkak yer alması gerektiğini önemle hatırlatırız.

Marka:
Anchor

Mesaj yok

Değerlendirme yap
Havale/EFT
5.00 TL

Kredi kartı ile ödeme
5.00 TL

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
5.00 TL
5.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
5.00 TL
5.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.