Goblen modelleri-İşlenmiş modeller 2

18.06.2017
yazar - Goblenci -

İşlenmiş goblen örnekleri

Bir önceki goblen modelleri, işlenmiş örnekler yazımızda bitmiş projelere ait fotoğraflar yayınlayacağımızı belirtmiştik.

Bu yazıda bunlardan iki tanesine yer vermek istiyoruz. Modellerin her ikisi de Sayın Dr. Şehnaz Tümay tarafından işlenmiş ve fotoğraflanarak bize gönderilmiştir. Kendisinden izin alarak tam adını sitemizde de yayınladığımız için, burada da yayınlamakta sakınca görmüyoruz.

Bu modellerden birincisi Fransız empresyonist ressam Jean Frédéric Bazille 'e ait. Tarafımızdan hazırlanan goblen kiti, tek batım ve renk optimizasyonu esasları dikkate alınarak 40x54 cm. ebatında ve 26 renk ile hazırlanmıştır. Fotoğraftan açık olarak görüldüğü gibi, başarılı goblen çerçevesi seçimi için kendilerini tebrik ederiz.

goblen modelleri_2
"Çiçekler" goblen tablo

Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve ürün fiyatı için: Çiçekler - Frederic Bazille

Kendilerinin bir diğer çalışması "Göç" isimli goblen tablo. Şehnaz Hanım'ın işlemiş olduğu bu iki modele sitemizde yer vermiştik. Daha sonra göndermiş olduğu başka model fotoğrafları da olmakla birlikte, online satış sayfamız GOBLENCİ  altyapısı, galeri benzeri bir yapıya uygun olmaması nedeniyle, diğer eserlerini yayınlayamamıştık. En kısa sürede burada yayınlayacağımızı umuyoruz.

goblen modelleri - işlenmiş örnekler
"Göç" goblen tablo

Her iki modelde de solmaya karşı çok dayanıklı ve tüylenme yapmaması ile bilinen muline iplikler kullanılmıştır. İşlemeleriniz sırasında muhakkak surette kaliteli iplikler kullanmaya özen gösteriniz. Bu şekilde, basit elişlemesinden çok sanatsal değer taşıdığını gördüğünüz bu tarz eserlerde en uzun dayanıklılık süresini sağlayarak, eserleri sizden sonraki nesillere de aktarmanız mümkün olacaktır. Tıpkı bizden önceki nesillerin çeyiz sandıklarında bizlere aktarmış olduğu kanaviçe, etamin işleri gibi...

Siz de daha önce GOBLENCİ’den alışveriş yaptıysanız ve bitmiş modeli bu sayfamızda diğer goblen severlerle paylaşmak isterseniz, modelin (mümkünse en yüksek kalitede) çekmiş olduğunuz fotoğraflarını bizlereGoblenci iletişim e-posta adresimizden ulaştırabilirsiniz. Fotoğrafların ne şekilde çekilmesi gerektiğine dair, örnek fotoğraflar bir fikir verecektir sanıyoruz.

Sitemizdeki güncellemeler nedeniyle ürünlere ulaşmazsanız, “arama” bölümüne ürün adını yazarak sitemizde arama yaptırabilirsiniz. Aramalarınız sonuç vermiyorsa iletişim bölümü yine devrede :) E-posta adresimizden bizlerle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap