Goblen nasıl işlenir? (Video)

18.06.2017
yazar - Goblenci -

Bugüne kadar çeşitli kanallardan sizlere ulaştırdığımız paylaşımlarımızı, tek bir çatı altında yeniden düzenlemek istedik.

Bir çok üyemizin goblen işlemeyi öğrendiği iki video ile başlayalım.
Bunlardan birincisi çok kısa bir video idi ve internette veya video sitelerinde goblen, etamin, kanaviçe işleme konusunda herhangi bir bilgi olmadığı için imdadımıza yetişmişti.
"Goblen nasıl işlenir?" kısa videosu 2007 Şubat ayında yayınlanmış ve 130.000 den fazla gösterim almış. ( O kadar oldu mu? :) )

http://www.youtube.com/watch?v=nKRDBPKlY9U

Bir diğerini Ocak 2011'de yayınlamışız. Bu videonun genişletilmiş hali de youtube kanalımızda bulunuyor. İkisi birlikte yaklaşık 30.000 izlenme sayısına ulaşmış.

http://www.youtube.com/watch?v=42Uoa59v1Sk

Goblen hakkında bilgi

İşleme tekniklerinin çok ufak farklar haricinde etamin, kanaviçe ile aynı olmasına rağmen, bunu açıklayan herhangi bir kaynak olmaması nedeniyle, belki de bu hobiye hep biraz yabancı kaldık. Çok sorulan soruları açıklayıcı nitelikte bir bilgi içeriğini sitemizde yayınlayarak, bu hobinin tanıtılmasına ve geleneksel etamin kanaviçe işlerimizin canlandırılmasına katkıda bulunduğumuzu umuyoruz.

Youtube üzerinden yayınlanan videoların yanısıra, en basit hali ile işleme tekniği ve ipuçlarını, aynı zamanda görsel öğelerle de destekleyerek, sitemiz üzerinden de açıklamaya çalıştık.
Bu konuda hazırlamış olduğumuz ve bütün şemalı goblen siparişlerinize ilave ettiğimiz işleme kılavuzumuz, aynı zamanda internet üzerinde bir çok kadın ve hobi forumlarında, elişi bloglarında kaynak olarak da kullanıldı.
-Nedir
-Nasıl İşlenir
-Çeşitleri
-Goblen-etamin farkları
-Tarihçe
-Diğer sorular
gibi ana başlıkların bulunduğu bu kaynağa sitemizin "Bilgi" menüsünden erişebilirsiniz.
Merak ettiğiniz diğer konular için iletişim bölümünden sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Goblen, etamin, kanaviçe nasıl işlenir, farkları nelerdir, goblen çeşitleri hakkında bilgi

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda, modellerden, markalara, kargo şirketi seçiminden, taksitli alışverişe kadar mümkün olan, elimizden gelen her türlü gelişmeyi değerlendirerek siz üyelerimize sunmaya gayret ediyoruz. Her talebinizin muhakkak surette değerlendirildiğine emin olabilirsiniz.
Bunlardan biri olan 6 taksite kadar vadeli olarak alışveriş imkânı 2013'te siz üyelerimizin talepleri doğrultusunda sitemize eklendi.
Bu noktada; bize bu hizmeti vermek zorunda bırakan üyelerimize teşekkür ederiz. Bu sayede, kapıda kredi kartı ödemeli gönderilerde kargo görevlisinin Pos cihazını şubede unutması probleminden de kurtulmuş olduk :)
Bütün üyelerimize; açıldığı tarihten bu yana, sitemiz goblenci.com'a göstermiş oldukları ilgi ve destek için tekrar teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz..

www.goblenci.com

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap