Goblen nasıl bir hobi?

13.04.2014
yazar - Goblenci -

Can sıkıntısından şikayetçiyseniz, muhtemelen aynı zamanda streslisinizdir de…

Stres veya depresyonu ortadan kaldırmanın bir yöntemi de kendinize bir hobi edinmektir.

Hobiler genel anlamda ikiye ayrılır. Toplayıcı (collective), yaratıcı(Creative)
Toplayıcı/biriktirici hobiler başka bir başlıkta ele alınabilir.Kısaca pul veya her türlü değişik objenin biriktirilmesi.
Bizim ilgi alanımıza giren diğeri :)
Yaratıcı/kreatif hobiler

Kreatif hobi; değişik objeler ile yeni birşeyler ortaya çıkarma  uğraşıdır. Bu uğraş; boyama, resim yapma, oyma veya heykel, kanaviçe, nakış veya ellerinizle yaptığınız herhangi bir sanat objesi olabilir. Harvard Üniversitesi araştırmalarına göre kreatif hobilerin en iyi örneği goblen, etamin, kanaviçe işleridir.

Değişik ve çok güzel onlarca renk ile ilgilenmenin yanı sıra, tekrar eden çarpı veya yarım çarpı atma hareketi zihninizi belirli bir noktaya odaklamaktadır.
Zihninizi belirli bir noktaya odakladığınızda , değişik ve karmaşık düşüncelerden arınacağınız için, zihinsel olarak rahatlarsınız.
Ve zihinsel olarak rahatladığınız noktada; stres veya depresyon da ortadan kalkacaktır.

Eğer çevrenizde stresli olduğunu söyleyen arkadaşlarınız, tanıdıklarınız varsa; onlara kreatif bir hobi edinmelerini tavsiye edin. Eğer seçtikleri hobi sizin gibi kanaviçe olursa; bu hobi hakkında bildiklerinizi paylaşarak faydalı birşeyler yapmış olmanın vereceği keyfin yanısıra, bir arkadaşınıza yardım etmenin de keyfini yaşayacaksınız.

Bu keyfi paylaşın.

Keyifli işlemeler…


kanaviçe nasıl işlenir

Yorumlar

Güzel model seçenekleriniz için tebrikler. Sizinle alışveriş yapmak güzel.. Yastığım bitince sizinle paylaşmaktan memnun olacağım. Teşekkürler..
Değerlendirme yap