Goblen Sergisi - Nuray Doğaner

01.08.2016
yazar - Goblenci -

Marmaris Filarmoni Derneği, Yunus Duran Sanatevi 27 Temmuz 2016 tarihinde Nuray Doğaner - Goblen Tablolar Sergisi ve Yazar Rıfat Kalakoğlu imza günü ile sanatseverlerle buluştu.

goblen sergisi

Marmaris Filarmoni Derneği (MFD) Sanat dolu bir Temmuz sloganı ile Goblen Tablo sanatçısı Nuray Doğaner , Yazar Rıfat Kalakoğlu, Ressam Türkan Hasbay ve Ressam Şengül  Livan resim sergisini Marmarisliler ile buluşturdu. Marmaris Belediye Başkan yardımcıları Dursun Kaplan ve Halil Gökovalı ile çok sayıda sanatseverlerin katıldığı sergi açılışında, sanatçı Oktay Çetin ve Ezgi Demir’in  canlı müzikleri eşliğinde sergiyi gezen sanatseverler müzik ziyafeti çekti. Güler Akalın’ın da seslendirdiği nostaljik parçaları Sanatseverler keyifle dinledi.

12 parça Goblen eserle sergiye katılan Nuray Doğaner; 11 yıldır bu sanatla uğraştığını belirtirken “ Yıllar önce Tuhafiye dükkanımız vardı. Bu malzemeleri satıyordum. Merak üzerine hobi olarak başladım. Kendi kendime yapmaya başladım. El ve Göz emeği gerektiren bir iş. Bu benim ilk sergim.” Dedi.

Goblen resim Goblen kumaş üzerine renkli, ipliklerin işlenmesiyle meydana gelen bir  sanat. Yapılan resmin boyutuna göre 3 ay ile 7 ay sürebiliyor. Sanatçı bir aileden gelen Nuray Doğaner, Ressam Gülay Yüksel’in kardeşi. Yazar Rıfat Kalaoğlu da açılış sebebiyle imza günü düzenledi. Kalakoğlu’nun Çay İçmeyen Çiğdem, Fiskos, Cumhuriyete Marmaris'in katkısı Gökkubbe ve Muğla düşü isimli kitaplarını kitapseverler için imzaladı. 2.Kişisel, 10. Karma sergisini açan Ressam Türkan Hasbay,  resimlerinde yağlı boya ve gravürlerde ”An”ı  Yakalama, Anlık yaşamdan kesitler ve temalar üzerine yoğunlaşıyor.

Grafik tasarım ve fotoğraf çalışmaları bulunmakta olan Ressam Şengül Livan,  Muğla Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde görev yapıyor. Livan, Çalışmalarını atölyesinde sürdürmekte. Zaman içinde yer almış kavramların, tükenmişlikleri, yanlızlıkları, kullanılmışlıkları ile yaşam demek olur resimlerinde. Ressam Livan bugüne kadar  5 karma ve kişisel sergisi açtı.

Goblen sanatçısı Nuray Doğan’er’in Goblen Tablolar sergisi 27 Temmuz – 5 Ağustos 2016 tarihleri arasında Marmaris Filarmoni Deneği Sanat Evinde ücretsiz olarak gezilebilir.

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap