İSMEK 2014

16.06.2014
yazar - Goblenci -

İSMEK, 17. Genel Sergi ve Festivali gösterilen yoğun ilgi ve büyük bir coşkuyla açıldı. 

Gerçekleştirdiği genel sergiler ile her yıl İstanbulluların büyük beğeni ve takdirini kazanan İSMEK, 17. Genel Sergi ve Festivali’ni düzenlenen bir törenle açtı.
Tören, mehter takımının verdiği bir konserden sonra İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman’ın yaptığı hoş geldiniz konuşması ile başladı. Ferrah Şarman, İSMEK’in kurulduğu günden bu yana pek çok insan için umut olduğunu, pek çok insanın da hayalini gerçekleştirdiğini belirtti.
Açılış töreni, bu dönemde eğitim gören İSMEK kursiyerleri adına İSMEK Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezi kursiyeri Saliha Mercümek’in konuşması ile devam etti. Kursiyer Saliha Mercümek 2014 Gastronomi Fuarı’nda pastacılık branşında aldığı birinciliğin İSMEK’in ve İSMEK’teki usta öğreticilerinin sayesinde ve onların kazandırdığı bilgi ve beceri ile olduğunu söyledi. Kursiyer konuşmasının ardından açılış töreni, bu yıl İSMEK’te halk oyunları branşında eğitim alan kursiyerlerin Ege ve Karadeniz yöresinden sergiledikleri halk oyunları gösterisine sahne oldu. 

Kuruluşundan bugüne kadar 1 milyon 800 bini aşkın mezun kursiyer sayısına ulaşan ve 2013- 2014 eğitim döneminde 220 bini aşkın İstanbulluya eğitim hizmeti veren İSMEK, genel sergi ile kursiyerlerinin el emeklerini bu yıl da İstanbullularla buluşturarak görsel bir şölen yaşatıyor. İSMEK’in 17. Genel Sergi ve Festivali’nde, geleneksel Türk İslam sanatlarından resim ve fotoğrafa, giyimden nakışa pek çok sanat ve el sanatında ortaya konan el emeği göz nuru kursiyer çalışmalarının sergileniyor. 

İSMEK’in eğitim dönemi boyuca “İSMEK’in Ustaları” üst başlığı altında düzenlediği sergiler de 17. Genel Sergi ve Festivali’nde görülebiliyor. Minyatür, resim, çini, kaligrafi, kırkyama, tezhip, hat, çakıl taşlarıyla resim, bilimsel bitki çizimi ve ebru branşlarında sanatseverlerin beğenisini kazanan sergilerdeki eserleri İstanbullular, genel sergi vesilesi ile bir arada görme imkanı buluyor.

Sergiye gelen ziyaretçiler, düzenlenen pek çok etkinliğe de ücretsiz olarak katılma fırsatı bulabiliyor. Seminerler, canlı performanslar ve atölye çalışmaları ile merak ettikleri konularda bilgi sahibi olan ziyaretçiler müzik etkinlikleri ile hoşça vakit geçiriyor.

İSMEK 17. Genel Sergi ve Festivali, 22 Haziran tarihine kadar, 10:00 ile 19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

ULAŞIM:
Feshane'ye Taksim, Levent,Mecidiyeköy,Eminönü ve Atatürk Havalimanı gibi önemli merkezlerden çevre yolu kullanılarak 5 ile 25 dakikada ulaşmak mümkündür. Üsküdar'dan Feshane'nin komşu olduğu Eyüp iskelesine her saat başı karşılıklı şehir hatları vapur seferleri vardır. 

Eski Feshane Caddesi Defterdar Durağı EYÜP/ İSTANBUL 

Tel: 0 212 501 73 26 Fax : 0 212 501 73 28

444 66 44 

 

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap