İSMEK SERGİ - 2015

03.06.2015
yazar - Goblenci -
18. GENEL SERGİMİZ AÇILIYOR

18. GENEL SERGİMİZ AÇILIYORİSMEK’in bu yıl 18.’sini düzenleyeceği genel sergi açılıyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan sergi, 5 Haziran 2015 tarihinde ziyaretçileriyle buluşacak. 14 Haziran’a kadar açık kalacak sergi, ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

02.06.2015

Her yıl âdeta bir görsel şölen havasında geçen İSMEK Genel Sergisi’nin 18.’si, 5-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kurulduğu 1996 yılından bugüne kadar 2 milyonu aşkın İstanbulluya ücretsiz eğitim hizmeti veren İSMEK, bir yılın birikimini İstanbullularla, bu sergide buluşturucak.  2014-2015 eğitim döneminde 235 kurs merkezinde, 348 branşta yaklaşık 230 bin kişiye eğitim veren İSMEK, düzenlediği bu organizasyonla, öğrencilerinin el emeklerini sergileyerek bu yıl da İstanbullulara âdeta bir görsel şölen yaşatmayı amaçlıyor.

Dopdolu Bir Sergi İstanbulluları Bekliyor

El sanatları anlamında ‘dünyanın en büyüğü’ olarak nitelendirilen İSMEK Genel Sergi ve Festivali’nin 18.’si, geleneksel Türk-İslam sanatlarından resme, giyimden bilişime, seramik ve camdan kuyumculuğa kadar  pek çok alanda üretilen binlerce öğrenci çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Sergi için kurulan tüm branşlara ait stantlarda, İSMEK öğrencilerinin bir yıl boyunca öğrendikleri sayesinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünler, İstanbul halkının beğenisine sunulacak. İSMEK’liler, sergide el emeği çalışmalarının satışından gelir elde etme fırsatı da bulabilecek. İSMEK’te verilen eğitimlerin canlı performansla tanıtımı, her yıl olduğu gibi bu yıl da branş stantlarına kurulan atölyelerde gerçekleştirilecek.

Sergi 10 Gün Boyunca Gezilebilecek

Her yıl İstanbulluların yoğun ilgisiyle karşılaşan İSMEK Genel Sergisi, her yıl hayranlık uyandıran el emeği ürünlerin yanı sıra etkinlikleri ile de ilgi çekiyor. Önceki sergilerde olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerin pek çok konuda bilgi sahibi olması için sergi alanında düzenlenecek seminer, söyleşi v.b etkinlikler, serginin dikkat çeken unsurlarından biri olacak. Düzenlenecek konserler de serginin bir başka ilgi çeken etkinlikleri arasında yer alıyor. Açılışı 5 Haziran’da yapılacak olan İSMEK 18. Genel Sergi ve Festivali, 14 Haziran gününü kadar, her gün 10:00 ile 19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 

 

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap