Kanaviçe motif kitabı

29.06.2013
yazar - Goblenci -
kanaviçe motif kitabı

Kanaviçe motif kitabı sitemize yeni eklenenler arasında.

Büyük ebatlı tablo yerine, daha küçük ebatlı, kısa sürede işleyip tamamlayabileceğiniz modellerden oluşuyor. Bu kanaviçe modellerini dekoratif olarak nerelerde kullanabileceğinize ilişkin detaylar yazımızın devamında yer alıyor.

Bebek ve çocuk odalarında kullanabileceğiniz veya doğum yapmış yakınlarınıza hediye edebileceğiniz;

Bebek giysileri, sevimli bordürler, bebek arabaları ile oyuncaklardan oluşan desenlerin yanında, özel günler için işleyebileceğiniz bir motif serisi de yer almaktadır.

Kitapta ayrıca, dikiş, örgü ve patchwork gibi elişleri ile ilgili motifleri de bulabilirsiniz.

Yazar kitapta bulunan 400 kanaviçe modelini,

"Dikiş dikmeyi ve bir şeyler yapmayı her zaman çok sevdiğimden dolayı, bu tarz desenleri tasarlarken oldukça büyük keyif aldığımı da söylemeliyim. Kitapta yer alan tüm bu desenler ‘sampler’ gibi tek bir tablo ya da yastık şeklinde işlenebileceği gibi, her bir tema içinden seçeceğiniz motifleri de tek başına havlu, önlük, masa örtüsü, yastık kılıfı, alışveriş çantası, makyaj çantası, giysileriniz ya da dekore etmeyi istediğiniz herhangi bir tekstil objesi üzerine işleyebilirsiniz!
Bazı desenleri bordür deseni olarak da kullanabilirsiniz.
Ayrıca desenlerden bir kısmı da; kartpostal, davetiye, hediye etiketi, mini duvar panosu yapmak için oldukça idealdir. Bir motif seçerek, onu tekrarlı bir şekilde işleyerek kendiniz için bir bordür deseni de oluşturmanız mümkün. Bu desenlerle, dilediğinizce üretken olabilirsiniz."

önsözü ile tanıtıyor ve favori modelleri ile ilgili aşağıdaki bilgiyi veriyor.

Kitaptaki favori modellerimden biri de; turuncu, yeşil, mavi ve sarı tonlarındaki ‘retro’ çinilerdir. Bu projede, ikinci el bir dükkândan satın aldığım bir kahve kupasından ilham aldım. Bu kahve kupası bana 1950 ve 60’ların seramik ve çinilerinde kullanılan renk, desen ve formları hatırlattı. Sadelik ve formlardaki çeşitliliğin, yüzey dekorasyonu ile birleşimi, motifleri görsel olarak enteresan ve dikkat çekici kılmaktadır.

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap