Kredi kartları internet alışverişi bilgilendirme

15.06.2017
yazar - Goblenci -
Konu hakkında iş Bankası tarafuından yapılan bilgilendirme aşağıdaki şekildedir.

Kartların İnternet Alışveriş Yetkisi Hakkında Bilgilendirme
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK tebliği öncesinde kart üretilmiş tüm kart hamillerinden de bu talebin toplanması gerekmektedir. Söz konusu uygulama kapsamında 17 Ağustos 2017 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm bireysel müşterilerimizin kredi kartları ile Bankamatik kartları 17.08.2017 tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacaktır. 27 Ekim 2016 – 17 Ağustos 2017 tarihleri arasında internet alışveriş yetkileri kapalı iken müşterilerimizin talebine göre tekrar açık hale getirilmiş bireysel kredi kartları için bu talep ilgili kartların internet işlemlerine açık olması yönünde onay olarak dikkate alınacaktır. Bu durumdaki kartların 16 Ağustos 2017 tarihinde yetkileri açık ise kartlar 17 Ağustos 2017 tarihinde internet alışverişlerine açık kalmaya devam edecektir.

17 Ağustos 2017 tarihi sonrasında bireysel kartlarınızın hem yurtiçi hem de yurtdışı internet alışveriş işlemlerine açık kalmasını talep ediyorsanız, Bankamız bireysel kredi kartlarına ya da Bankamatik kartlarınıza ilişkin onayınızı aşağıdaki yöntemler ile Bankamıza iletebilirsiniz:

1.Tüm kartlarınızın internet alışverişlerine açık kalmasını istiyorsanız SMS ile onayınızı iletebilirsiniz. Bunun için; aralarında boşluk bırakarak “ONAY” yazıp herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartınızın son altı hanesini 4402’ye SMS ile göndermeniz yeterlidir. Sistemimizde kayıtlı olan cep telefonunuzdan ileteceğiniz kısa mesaj (SMS) sonrasında, tarafınıza tercihinizin alındığı yönünde bilgi mesajı iletilecek ve tercihiniz 17.08.2017 tarihinden sonra geçerli olacaktır. Talebinizi SMS ile iletmeniz durumunda, iletmiş olduğunuz onay müşteri numaranız altında tanımlı tüm kredi ve Bankamatik kartları için geçerli olacak olup; 16 Ağustos 2017 tarihinde halen yetkisi açık olan kartlarınızın yurtiçi/yurtdışı internet alışveriş işlem yetkileri bu tarihten sonra da açık olarak devam ettirilecektir.

2.Tercihiniz sadece bazı kartlarınızın açık kalması yönünde ise 0850 7240724 / Çağrı Merkezimiz üzerinden kart bazlı onayınızı iletebilirsiniz. 17 Ağustos 2017 sonrasında, tüm kartlarınız yerine sadece belirli kartlarınızın internet alışveriş işlemlerine açık kalmasını talep ediyorsanız bu tercihinizi Çağrı Merkezimize müşteri numaranız ve müşteri şifreniz ile bağlanarak iletebilirsiniz. Çağrı Merkezimiz aracılığı ile tercihinizi ilettiğiniz kartlarınız 16 Ağustos 2017 tarihinde halen yurtiçi/yurtdışı internet alışveriş işlemlerine açık ise bu tarihten sonra da açık kalmaya devam edecektir.

Yanı sıra, dilediğiniz zaman, İnternet Şubemiz, İşCep veya Maximum Mobil uygulamamız üzerinden kartlarınızı internet alışveriş işlemlerine kapatabilir veya internet yetkisi kapalı olan kartlarınızın yetkisini tekrar açabilirsiniz.

Yorumlar

Mesaj yok

Değerlendirme yap