Kazancınız 14%

Goblen Collection D'art 6051 - Renoir

Liste fiyatı: 42.00 TL
36.00 TL
Kazancınız: 6.00 TL (14%)
CD6051
Stokta kalmadı
30x40cm. ebatında Baskılı Goblen Tablo (üzerine resim basılı kanvas kumaş)
 
Bu goblen tabloyu, gerekli tüm iplikler ve iğneyi de içeren bir kit halinde almak isterseniz, yukarıdaki "Tercihiniz" kısmından seçiminizi işaretleyebilirsiniz.
 
*Üretici firmanın bu model için belirlediği iplik adeti 21 çiledir. (Muline iplik katlarına ayrılmadan kullanılarak ve yarım çarpı şeklinde işlendiği durumda)
 
****"Tekne gezisinde öğle yemeği" adlı tablonun bir bölümü olan "Köpeğini Seven Kadın" bir Auguste Renoir eseridir ve resmedilen kişi daha sonra Renoir’ın karısı olacak Aline Charigot'dur. Tablonun tamamını 2. görselde görebilirsiniz.
 
 
TEKNE GEZİSİNDE ÖĞLE YEMEĞİ ADLI TABLONUN TAMAMI İÇİN İNCELEME:

1880 yazının sonlarında yapılmaya başlanan bu çalışmanın mekanı Paris’in batısında Seine nehri üzerinde Chatou adasında bulunan ve kürekçiler arasında popüler bir buluşma yeri olan Restaurant Fournaise'dir. Renoir, bu yıllarda, Restaurant Fournaise'ın pek çok resmini yapmıştır.

Sol tarafta ayakta duran kişi restoran sahibi Alphonse Fournaise ve onun yanında iskemlede oturan ve bir köpekle ilgilenen kişi daha sonra Renoir’ın karısı olacak Aline Charigot'dur. Diğer kişilerin de kim oldukları az çok bilinmektedir. Döneminde tanınan modeller, gazeteciler, koleksiyonerler bu tabloda yer almaktadır.

Renoir tablodaki öğeler arasında çeşitli görsel bağlantılar oluşturmuştur. Bazı giysilerdeki benzerlik, sahnede pek çok yerde kullanılan hasır şapkalar ve çeşitli detaylarda yer alan kırmızı renk vurgusu buna örnek verilebilir.  Ayrıca tabloda ön ve arka plan arasındaki alan sıkıştırılmış ve bu da ön plandaki figürlerin arkadakilere göre orantısız biçimde büyük görünmelerine neden olmuştur.

Resimde, arkada Seine Nehri'nin parlak mavisi çalıların yeşiliyle karışarak sahneyi süsler, onların birleşiminde güneşlikten süzülen ışığın yumuşak turuncusu figürlerin giysilerindeki sıcak detaylarla bütünlük sağlar. Masa merkezdedir ama eskizimsi bir tatta bırakılması, gözün daha detaylı figürlere yönelmesini sağlar.

Sanatçı: Pierre Auguste Renoir
Ölçüler: 1,3 m x 1,73 m
Sergilendiği yer: The Phillips Collection
Oluşturulma dönemi: 1880–1881
Dönemler: İzlenimcilik, Modern sanat
Malzeme: Boya, Oil paint, tuval

Marka:
Collection D'art

Mesaj yok

Değerlendirme yap
Havale/EFT
36.00 TL

Kredi Kartı ile ödeme
36.00 TL

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
36.00 TL
36.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
36.00 TL
36.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

Ürünlerimiz arasında