El Nakışı Rehberi

35.00 TL
S370
Stokta kalmadı
 

Nakış severler için kaynak bir kitap olan “El Nakışı Rehberi” 200'den fazla ilmek tekniğini resimlerle ve adım adım açıklamlarla öğretiyor.

“Tüm Dünyadan Seçkin Örneklerle El Nakışı Rehberi” adlı kitap nakış alanında önemli bir boşluğu dolduruyor. El nakışında kullanılan 240 tane ilmek tekniği, kitapta anlaşılır resimlerle ve aşama aşama açıklamalarla her seviyede nakış sever için öğretiliyor.

Kitap, nakışa yeni başlayanlar için bir klavuz niteliğinde olup, ileri seviyede olanlar içinse saklanması gereken bir kaynaktır.

Bunların dışında kitapta günümüzde moda olan nakış türlerinden Kurdele Nakışı, Brezilya Nakışı, Stumpwork ve Crazy Patchworkde kullanılan ilmek tekniklerine de yer verilmiş.

Kitap hem nakış hocaları hem de öğrencileri için ideal bir rehberdir.

El Nakışı Rehberi

Dünya'da el nakışının tüm alanlarında kullanılan200'den fazla ilmeğin tekniğini adım adım fotoğraflarla açıklayan kapsamlı bir rehber. Kurdeleden Brezilya nakışına, Beyaz işten Crewel nakışına, goblenden basit nakış tekniklerine kadar ihtiyacınız olan en temel teknikler ve daha fazlası bu rehber kitapta toplandı.İlmek seviyeleri, alternatif isimleri, kullanımı, hangi materyallerle yapılabileceği ve kullanılan metod her bir ilmek için tek tek açıklandı. Her bir ilmek adım adım fotoğraf ve açıklamalarla desteklendi.

Bu kapsamlı kitap, dünya nakış literatüründeki tekniklerin titizlikle taranması sonucu oluşturulmuş bir eserdir.

İster nakış dünyasına yeni adım atmış bir öğrenci, ister profesyonel bir nakışçı, isterseniz nakışı hobi olarak yapıyor olun, tüm nakışa ilgi duyan ve sevenler için 160 sayfalık bir başucu kaynağı.

160 Sayfa
Sert Kapak (Şömiz)
Kuşe Kağıt
Renkli Basım
Ebat: 195 mm. x 243 mm.

ÖNSÖZ

El nakışı, çok eski zamanlardan beri varolan,dokunmuş kumaşları süslemek amacıyla kullanılan ve ilmeklerden meydana gelen bir sanattır. Tarih boyunca, tüm dünyada, nakış işleyenler tarafından, benzer ilmekler kullanılmış ve evrensel bir nakış kültürü meydana gelmiştir. Temel nakış ilmekleri, her ülkede aynı kalsa da, yerel motifler, tasarımlar ve çalışma yöntemleri, ülkeden ülkeye çeşitlilik kazanmıştır.

 

            Türk kültüründe önemli bir yer tutan el nakışı, Osmanlı devrinde, kıymetli kumaşlar üzerine; altın, gümüş sim ve ipek iplikler kullanılarak yapılmıştır. Türk işi, Hesap işi ve Osmanlı Saray Nakışı olarak çeşitlilik kazanmıştır. Günümüzde ise el nakışı, bu işeruğraşanların kendini ifade etme yöntemi haline gelmiştir. Sadece ev hanımlarının değil, aynı zamanda çalışan kadınların da yaşamında önemli bir yer tutmaya başlamıştır.

 

            El Nakışı Rehberi, tüm dünyadan en seçkin ilmek örneklerini, aşama aşama açıklamalar ve renkli resimlerle anlatmaktadır. Bu kitap, nakış kursu ve okullarındaki hocalar ve öğrenciler için kaynak bir kitaptır. Bunun yanında, nakışa ilgi duyan ve kendi kendine öğrenmek isteyenler için de bir rehber olma niteliğindedir.

goblen,etamin,kanaviçe,elişi rehberi

 

Mesaj yok

Değerlendirme yap
Havale/EFT
35.00 TL

Kredi Kartı ile ödeme
35.00 TL

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
35.00 TL
35.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
35.00 TL
35.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

Ürünlerimiz arasında